Wystawa fotografii z Gruzji. Sakrum/Profanum. Wernisaż 19 listopada 2021 godz. 19:00 - Kórnicki Ośrodek Kultury

19 listopada br. o godz. 19.00 w Kórnickim Ośrodku Kultury odbył się wernisaż wystawy fotografii Katarzyny Majewskiej pt.: „Sacrum / Profanum”.

Spotkanie otworzył chór „Senioritki śpiewając stary przebój „Batumi”. Marcin Olejnik przybliżył historię Gruzji podczas krótkiej prelekcji, która była doskonałym wprowadzeniem w tematykę wystawy. Wykorzystując nowe, profesjonalne oświetlenie, które w ramach programu „Kulisy kultury” zostało zamontowane w KOK, można było podziwiać czarno – białe fotografie dokumentujące życie gruzińskiego społeczeństwa, poruszające prostotą przekazu i wzruszające dojmującą duchowością. Dodatkową atrakcją prezentowanych prac były fotografie z pałacu rodziny Dadianich w Zugdidi w zachodniej Gruzji, obiektu bliźniaczo podobnego do Zamku hr. Działyńskich w Kórniku.

1 Wystawa fotografii
2Wystawa fotografii