Zdjęcie zimowy pejzaż z tekstem

Warsztaty fotograficzne

Warsztaty fotograficzne

Prezentacja pracowni, możliwość porozmawiania z prowadzącym i zapisania się na zajęcia:
sobota, 17 września 2022 g. 17:00, Kórnicki Ośrodek Kultury, ul. Prowent 6 Kórnik. 

Zapisy od 17 do 30 września.  Zajęcia ruszają 19 września (poniedziałek) br. o godz. 17:00

Zajęcia skierowane są do dorosłych i starszej młodzieży. Postaramy się przyjrzeć zdjęciom, jakie wykonujecie, by pod koniec roku każda z uczestniczek i każdy z uczestników stworzył na ich podstawie własną makietę spójnej fotograficznej publikacji. Będziemy pracować nad papierowymi, fizycznymi obiektami, w których wasze zdjęcia będą grały główną rolę. Postaramy się zaplanować, zaprojektować i wykonać prototypy takich publikacji, jak album rodzinny, zestaw pocztówek, gazetka, niewielka książka, być może książeczka dla dzieci? Będziemy się bawili nie tylko samą fotografią, ale też sposobami zestawiania zdjęć ze sobą i prezentowania fotograficznych opowieści na papierze.

Zajęcia, oprócz dyskusji na temat waszych prac, będą polegały na omawianiu książek znanych polskich i światowych fotografów. Wspólnie obejrzymy też kilka wystaw, spotkamy się na takich wydarzeniach również w Poznaniu. Będziemy również realizowali proste zadania fotograficzne, które pomogą zrozumieć właściwości i możliwości fotografii, gdy za jej pomocą staramy się opowiadać historie. Wykonując ćwiczenia sprawdzimy na przykład: czy to, co chcieliśmy pokazać na zdjęciu, faktycznie jest tak odczytywane przez odbiorców? Jakich technik i strategii użyć, by fotografia niosła ze sobą określone emocje i znaczenia? Jakie zmieniają się sensy zdjęć, gdy zestawimy ze sobą kilka fotografii? 

By uczestniczyć w zajęciach nie będzie potrzebne żadne szczególne przygotowanie, nie jest też potrzebny profesjonalny sprzęt fotograficzny. Przydatne będzie jednak zainteresowanie fotografią. Bardziej niż technologią, będziemy się zajmowali historiami, opowieściami i znaczeniami zdjęć. 

Prowadzącym jest Michał Sita – urodzony w 1985 roku fotograf dokumentalista, kurator. Absolwent fotografii na ITF w Opawie i antropologii kulturowej na UAM w Poznaniu, gdzie obecnie pracuje nad doktoratem dotyczącym społecznych sposobów używania przeszłości we współczesnej Polsce. Prowadzi badania poprzez fotografię – w irackim Kurdystanie zajmował się zmianami w lokalnych hierarchiach plemiennych, aktualnie pracuje nad tematami dotyczącymi dotyczącymi interpretacji historii i dziedzictwa. Współautor publikacji w ramach interdyscyplinarnego przedsięwzięcia analizującego międzywojenne fotografie zoologiczne Wiesława Rakowskiego, autor książki „Củ Chi Tunnels Restoration Report” (Fotograficzna Publikacja Roku 2021) oraz „Historii Polski zeszyt ćwiczeń vol. 1” (nominacja w konkursie Grand Press Photobook of the Year 2022). Autor tekstów o fotografii, stały współpracownik redakcji Kultury u Podstaw. www.michalsita.com

Zajęcia:
poniedziałki godz. 17:00 -19:00

Zapisy:
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 508 959 029

Kórnicki Ośrodek Kultury

  • 62-035 Kórnik
    ul. Prowent 6
  • tel: 61 817 08 91
  • kontakt@kornickiosrodekkultury.pl

Dostępność cyfrowa

Strona spełnia wymagania ustawy o dostępności stron i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Jeśli znajdziesz jakieś uchybienia powiadom nas o tym.

tel: 61 817 08 91
e-mail: kontakt@kornickiosrodekkultury.pl

Deklaracja dostępności

Zamknij menu
Wróć na początek strony