mężczyzna w okularach trzyma trębkę

Kórnicka Orkiestra Dęta im. Ks. Józefa Poniatowskiego

Kórnicka Orkiestra Dęta im. ks. Józefa Poniatowskiego kontynuuje tradycję Harcerskiej Orkiestry Dętej powstałej w latach 20-tych XX wieku. Po wojnie reaktywowano ją w 1958 r., dzięki staraniom dh. Bronisława Walkowiaka, a kapelmistrzem był Mirosław Szyc.
W latach 1971/1972 oraz 1976-2020 kapelmistrzem, instrumentalistą i muzykiem orkiestry był Jacek Kozłowski. Jego pogoda ducha i wewnętrzny spokój przenosiły i przenoszą się zarówno na wszystkich muzyków orkiestry jak i jej słuchaczy.

Od 1 września 2020 r. Orkiestrę prowadzi kapelmistrz Jacek Kortylewicz  tel. 606 725 76, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Skład Kórnickiej Orkiestry Dętej tworzy zespół 35 instrumentalistów, który występuje podczas ważnych wydarzeń kulturalnych, kościelnych i patriotycznych oraz grupa adeptów uczących się gry na instrumentach dętych oraz perkusyjnych. Jej instruktorami są Marek Galubiński – instrumenty dęte blaszane oraz Bartłomiej Krawczak – instrumenty perkusyjne
Instruktorzy:

  • Marek Galubiński – instrumenty blaszane tel.: +48 601 80 82 71, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Bartłomiej Krawczak – instrumenty perkusyjne

Praca z adeptami polega na przygotowaniu uczniów do gry solo, zespołowej i gry w orkiestrze. Lekcje odbywają się indywidualnie i zespołowo. Podstawą nauczania jest zapoznanie z instrumentem oraz umiejętność gry na nim.
Celem nauki gry na instrumentach dętych blaszanych oraz perkusyjnych jest wsparcie i rozwój Kórnickiej Orkiestry Dętej oraz krzewienie kultury gry na instrumentach wśród społeczności lokalnej.
Uczniami mogą być wszyscy (chłopcy i dziewczęta, panie i panowie), którzy chcą grać i mają odrobinę czasu na ćwiczenie w domu.

Zależy nam na tym aby wszyscy uczniowie mieli szansę na występy artystyczne, dlatego będziemy organizować występy dla wszystkich uczniów na scenie KOK-u. Uczniowie, a przyszli muzycy Kórnickiej Orkiestry Dętej mogą brać udział w imprezach artystycznych na terenie naszej gminy w formie solistycznej jak i zespołowo, a także w konkursach poza naszą gminą dla muzyków nie będących uczniami szkół muzycznych.