Klub Dobrego Filmu 10.05.2024 godz. 19:00 - Kórnicki Ośrodek Kultury

czarne logo na białym tle

Klub Dobrego Filmu 10.05.2024 godz. 19:00

Szanowni Państwo, 10 maja br. o godz. 19.00 w siedzibie KOK zaprezentuję „Przesilenie zimowe” w reżyserii Alexandra Payne.

Miejsce akcji: Ameryka - campus uniwersytecki, czas akcji: lata 70. XX wieku - ferie bożonarodzeniowe, bohaterowie: nielubiany wykładowca, zbuntowany student, kucharka. Czy to realia kolejnej komedii świątecznej, jaką raczą nas co roku kina, telewizje, serwisy streemingowe? Nie! Ten film nie jest świąteczną komedią. To jeden z najciekawszych tytułów ubiegłego sezonu  w konwencji komedio-dramatu, z oskarową rolą Da’ Vine Joy Randolf, nominowanym do Oskara Paulem Giamatti i z nagrodami Złotych Globów, dla wymienionej dwójki. Film pozwalający na skupienie uwagi na psychologii postaci, na wzbudzaniu empatii wobec zagubionych, nieszczęśliwych ludzi, szukających dróg wyjścia. Film dający nadzieję, że kino może nadal być formą terapii. Serdecznie zapraszam. Sławek Animucki.