INAUGURACJA SEZONU ARTYSTYCZNEGO 17 WRZEŚNIA 2022 - Kórnicki Ośrodek Kultury

INAUGURACJA SEZONU ARTYSTYCZNEGO 17 WRZEŚNIA 2022

W sobotę 23 września br. odbyła się inauguracja sezonu artystycznego 2023/2024 Kórnickiego Ośrodka Kultury.

Impreza odbyła się w plenerze, przed siedzibą KOK.

Polana na Prowencie wypiękniała w ciągu lata. Poszerzoną przestrzeń zazieleniła trawa, a łąka kwiatowa przed budynkiem KOK nadała niepowtarzalnego kolorytu. Przypomnę, że inspiracją do tych aranżacji był jubileusz 100. rocznicy urodzin Wisławy Szymborskiej.

16. sezon artystyczny rozpoczęła prezentacja instruktorów poszczególnych pracowni, warsztatów i zajęć artystycznych. Tak, jak w latach ubiegłych do współpracy zaproszono artystów danych dziedzin sztuki, którzy potrafią rozbudzać twórcze pasje swoich podopiecznych.

Po tym wstępie scenę przejęli artyści z KOK.

Rozpoczął Chór Magnolie. Po nim zaprezentowali się uczestnicy warsztatów wokalnych. Następnie usłyszeliśmy Chór Senioritki i Kórnicki Chór Żeński KOK. Po nich, zaprezentowały się wszystkie grupy wiekowe Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kórnickiej Władysie. Zwieńczeniem prezentacji KOK był koncert Kórnickiej Orkiestry Dętej.

Po nich na scenie pojawiła się grupa The Medley.

Wśród licznie zgromadzonej publiczności pojawili się Pan wiceburmistrz Bronisław Dominiak i Pani skarbnik Katarzyna Szamałek oraz Pani Bożena Kiełtyka. Wszyscy mogli nie tylko posłuchać mistrzowskiego wykonania przebojów country, ale też ruszyć do tańca. ZPiTZK Władysie przygotował wspólny taniec liniowy i uczył go wraz z przybyłymi fanami tego gatunku muzycznego.

Nie samą sztuką człowiek żyje, dlatego z pomocą koła gospodyń wiejskich z Błażejewa przygotowano smaczny poczęstunek, rozpalono ognisko, pieczono kiełbaski. Dla tych którym ogień niestraszny przygotowano też pokaz ceramicznej techniki wypału raku. Dla rządnych ruchu dzieci nie zabrakło urządzeń rekreacyjnych w postaci dmuchańców. Wspólna biesiada tak artystyczna, jak i duchowa spotkała się z pełnym zadowoleniem jej uczestników. Dzieląc się tym dobrym nastrojem,wszystkich chętnych rozwijania artycznych pasji zapraszam do KOK. Czekamy na Was wierząc,  że razem stworzymy piękniejszy świat.

Sławek Animucki

Ludzie stojący na scenie
1 inauguracja fot. Jarosław Janowski
Ludzie stojący na scenie
Zdjęcie dyrektora ośrodka kultury
2 inauguracja fot. Jarosław Janowski
Zdjęcie dyrektora ośrodka kultury
Panie śpiewające na scenie
3 inauguracja fot. Jarosław Janowski
Panie śpiewające na scenie
Zdjęcie chóru żeńskiego  na scenie
4 inauguracja fot. Jarosław Janowski
Zdjęcie chóru żeńskiego na scenie
Zdjęcie chóru żeńskiego  na scenie. Przed sceną dwie tańczące dziewczyny w stroju ludowym
5 inauguracja fot. Jarosław Janowski
Zdjęcie chóru żeńskiego na scenie. Przed sceną dwie tańczące dziewczyny w stroju ludowym
Tańczące dziewczyny na trawie  przed sceną  w strojach ludowych
6 inauguracja fot. Jarosław Janowski
Tańczące dziewczyny na trawie przed sceną w strojach ludowych
Dzieci tańczące ma scenie w strojach ludowych.
7 inauguracja fot. Jarosław Janowski
Dzieci tańczące ma scenie w strojach ludowych.
Młodzież tańcząca na scenie w strojach ludowych.
8 inauguracja fot. Jarosław Janowski
Młodzież tańcząca na scenie w strojach ludowych.
Dorośli tańczący na scenie w strojach ludowych.
9 inauguracja fot. Jarosław Janowski
Dorośli tańczący na scenie w strojach ludowych.
9a inauguracja fot. Jarosław Janowski
9b inauguracja fot. Jarosław Janowski
Zespół The Medley. Dwóch muzyków stojących na scenie z gitarami
9c inauguracja fot. Jarosław Janowski
Zespół The Medley. Dwóch muzyków stojących na scenie z gitarami
Zespół The Medley. Dwóch muzyków stojących na scenie z gitarami. Przed nimi śpiewająca wokalistka.
9d inauguracja fot. Jarosław Janowski
Trzy osoby na tle jeziora. Jedna z nich wyciąga gorącą kulę z pieca.
9e inauguracja fot. Jarosław Janowski
Trzy osoby na tle jeziora. Jedna z nich wyciąga gorącą kulę z pieca.
W centralnej części zdjęcia ogień
9f inauguracja fot. Jarosław Janowski