Warsztaty zdalne - taniec

Wywiady o TAŃCUjących to cykl rozmów Damiana Wasiuty - instruktora tańca z Uczestnikami zajęć tanecznych w Kórnickim Ośrodku Kultury, którzy w każdy poniedziałek korzystają z zajęć hip-hop, latino, taniec użytkowy, taniec towarzyski. TAŃCUjący zechcieli wciąż udział w projekcie i opowiedzieć o swojej tanecznej podróży w Kórnickim Ośrodku Kultury. 
Dzisiaj o tańcu opowiada Natasza. 
„ NATASZA”

 

1. Jak zaczęła się Twoja podróż do świata tańca? 

NATASZA: Moja podróż z tańcem zaczęła się w prosty sposób. Od małego ruszałam się w rytm muzyki. Na początku były to tylko niesforne ruchy, ale później, zamieniło się to w prawdziwą pasję.

 

2. Kto i co Cię inspiruje? 

NATASZA:  Osobą, która najbardziej mnie inspiruje jest oczywiście mój instruktor tańca.  To właśnie jemu zawdzięczam zamiłowanie do tańca.  Pokazał mi, co to jest prawdziwa praca i nauczył mnie wielu ciekawych układów. 

 

3. Jaki taniec jest Twoim ulubionym i dlaczego? 

NATASZA:  Moimi ulubionymi stylami tańca są:  hip - hop oraz taniec współczesny. Ten drugi styl poznałam dopiero dwa lata temu, ale bardzo mi się spodobał.

 

4. Do czyjego „ideału” jest Ci najbliżej? 

NATASZA:  Ostatnio zaczęłam się interesować  k-popowymi zespołami. Okazało się, że to nie tylko śpiewanie.  To także tańczenie. Zadziwiająca jest ich precyzja oraz sposób w jaki poruszają się na scenie.

 

5. Kto polecił Tobie taneczne zajęcia w Kórnickim Ośrodku Kultury (KOK)? 

NATASZA:  Gdy miałam około 8 lat, moja sąsiadka zaczęła chodzić na zajęcia taneczne, które odbywały  się w Kórniku. Bardzo chciałam na nie chodzić. Nie były daleko więc liczyłam na to, że rodzice będą mnie zawozić. Moja mama chwilę się wahała, ale widząc jak bardzo mi zależy postanowiła mnie tam zapisać. Jestem jej za to bardzo wdzięczna.

 

6. Jak opiszesz swoje pierwsze taneczne  zajęcia w KOK?

NATASZA:  Tak szczerze, to nie pamiętam za bardzo moich pierwszych zajęć, ale na pewno byłam wtedy bardzo zestresowana.  Jak się potem okazało, niepotrzebnie. Panowała tam miła atmosfera i dobrze się tam czuję do TERAZ!

 

7. Dlaczego wybierasz taneczne zajęcia w KOK? 

NATASZA:  Jest kilka powodów dla których wybrałam zajęcia w KOKu. Zawsze marzyłam żeby profesjonalnie zacząć uczyć się tańczyć. Na zajęciach zawsze jest wesoło i miło, ale przede wszystkim, można poznać wiele nowych kroków oraz nauczyć się ciekawych układów tanecznych.

 

 8. Jak opiszesz zajęcia, na które uczęszczasz? 

NATASZA:  Zajęcia na które chodzę mogę opisać w prosty sposób. Zawsze panuje tam optymizm. Nasz instruktor ma dużo cierpliwości i z chęcią powtarza kroki, które są dla nas trudne. Układy są dostosowane do naszych umiejętności, ale czasami trzeba się trochę bardziej wysilić żeby się ich nauczyć.

 

9. W zajęciach najbardziej interesuje mnie...? 

NATASZA:  W zajęciach OCZYWIŚCIE  najbardziej interesuje mnie samo tańczenie!!! Ale także to, co Pan nam tłumaczy. Dzięki niemu mogę dowiedzieć się więcej, mogę precyzyjniej wykonywać ruchy. Cenne wskazówki zawsze  ułatwiają naukę wszystkich kroków do danego układu.

 

10.  Co daje Tobie udział w tej właśnie grupie? 

NATASZA:  Udział w tej grupie na pewno daje mi dużo radości. Daje też satysfakcję, że wreszcie zaczęłam rozwijać swoją pasję. 

 

11.  Co się Tobie najbardziej podoba w zajęciach? 

NATASZA:  W zajęciach najbardziej podoba mi się to, że mogę udoskonalać to, co kocham.

 

12. Co czujesz gdy tańczysz? 

NATASZA:  Gdy tańczę, zazwyczaj mocno się wczuwam. Nic się wtedy dla mnie nie liczy. Pozwalam mojemu ciału ruszać się w rytm muzyki. Czuję się wtedy wolna i szczęśliwa! Mogę robić to, co kocham. Czasami nie potrzebuję  konkretnego układu. Po prostu tańczę tak, jak mi w duszy gra. 

13. Jaki „smak” według Ciebie ma taniec?

NATASZA:  Hmmm… czy taniec ma smak? Pewnie tak… Balet na pewno jest słodki. Za to hip-hop, czy break dance kojarzą mi się z ostrym, słonym smakiem. Takim zdecydowanym! Lubię słodycze i czuję ogromną błogość gdy tańczę, ale zdecydowanie wybieram solone, ostre chipsy!!! 

14. Co według Ciebie decyduje o dobrej atmosferze podczas zajęć?

NATASZA:  O dobrej atmosferze decyduje chęć wszystkich do uczestniczenia w zajęciach. Wszyscy przychodzą na zajęcia w jednym celu – CHCĄ TAŃCZYĆ! 

15. Jak odbierasz dobór muzyki, układów, choreografii proponowanych podczas zajęć? 

NATASZA:  Tak szczerze, to jeszcze się nie zdarzyło, żeby jakaś choreografia albo dobór muzyki mi nie odpowiadały. Układy zawsze są fantastyczne, a muzyka…  jak to muzyka - każda ma w sobie coś. Zresztą, pan Damian umie „sprzedać” każdą muzę i każdy układ.

 

 16. Emocja czy Technika w tańcu i dlaczego?

NATASZA:  Wszystko jest ważne, aczkolwiek w tańcu bardzo ważne jest pokazywanie emocji.

17. Co w Tobie zmienia taniec? 

NATASZA:  Taniec bardzo dużo we mnie zmienia. Najbardziej jednak wpływa na moje samopoczucie.

 

18. Jak długo korzystasz z zajęć tanecznych w KoK? 

NATASZA:  Z zajęć w KOK korzystam już prawie 4 lata.

 

19. Komu możesz polecić zajęcia w KoK ? 

NATASZA:  Zajęcia w KOKu z pewnością mogę polecić osobom,  którym naprawdę zależy na rozwijaniu swojej pasji, a także tym, którzy nie będą tam chodzić z przymusu ale z czystej przyjemności.

 

20. Dokończ zdanie: 

NATASZA:  Tańczę jak chcę wyładować lub wyrazić swoje emocje.

Tańczę, kiedy mam ochotę.

Tańczę tak, jak potrafię najlepiej.

Natasza bardzo dziękuje za wywiad!

Pozdrawiam tanecznie 

Damian Wasiuta

Kórnicki Ośrodek Kultury

  • 62-035 Kórnik
    ul. Prowent 6
  • tel: 61 817 08 91
  • kontakt@kornickiosrodekkultury.pl

Dostępność cyfrowa

Strona spełnia wymagania ustawy o dostępności stron i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Jeśli znajdziesz jakieś uchybienia powiadom nas o tym.

tel: 61 817 08 91
e-mail: kontakt@kornickiosrodekkultury.pl

Deklaracja dostępności

Zamknij menu
Wróć na początek strony