Krystyna Polachowska, Nicol Krzyżanek

Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kórnickiej "WŁADYSIE"

Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kórnickiej „Władysie” powstał w 2008 roku. W miarę upływających lat zespół dorobił się opracowań melodii i tańców pochodzących z regionów: Wielkopolski, Lubelszczyzny, Opoczna, Kaszub i Małopolski. Zadbano też o zatrudnienie znakomitych instruktorów, których umiejętności przekazania wiedzy i techniki tanecznej umożliwiły podniesienie poziomu wykonawczego.

Nad całością artystyczną wszystkich grup czuwa kierownik zespołu i instruktor wokalny Krystyna Polachowska. Choreografią zajmuje się Nicol Krzyżanek oraz dr Dariusz Skrzydlewski. Autorem opracowań muzycznych jest Przemysław Marcyniak.
Obecnie Zespół składa się z 4 grup.

  • I grupa dziecięca początkująca,
  • II grupa dziecięca zaawansowana,
  • III grupa młodzieżowa,
  • IV grupa dorosła.

Łącznie zespół tworzy 70 osób.

ZPiTZK Władysie uczestniczył w licznych Międzynarodowych Festiwalach Folklorystycznych w Bułgarii, Chorwacji, Czechach i Polsce. W sierpniu 2019 r. wziął udział w warsztatach w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk w Koszęcinie.

Krystyna Polachowska - kierownik zespołu i instruktor wokalny. Pedagog i wieloletni kierownik ZPiT Strzecha w Trzemesznie.

Nicol Krzyżanek- instruktor tańca w ZPiT Ziemii Kórnickiej "Władysie".,
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel: 508-660-669
wykształcenie: średnie, obecnie studentka III roku filologii czeskiej.

dorośli tancerze w strojach ludowych
młodzi tancerze na scenie
tancerze na wyjeździe w PradzeJPG
tancerze w strojach ludowych na Dożynkach 2
tancerze w strojach ludowych na Dożynkach
tancerze w strojach ludowych
tancerze w strojach ludowych2
tancerze w strojach ludowych3
tancerze w strojach ludowychjpg